17-18-19 Ocak 2018 tarihlerinde ‘‘Kur’an ve Sünnet Bütünlüğü’’ temalı  4. Geleneksel Güzel Ahlak Kamp programı düzenlenmiştir. Özel Asfa Ahmet Mithat Anadolu Lisesi ve Özel Asfa Fen Lisesi kız öğrencilerinin yoğun katılımıyla Kozyatağı ByOtell’de gerçekleşen program dolu dolu içeriği ile büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi.

 

Programa konuk olarak; araştırmacı yazar Serpil ÖZCAN, diş hekimi Meliha BAYRAM,  psikolog Vildan BİRCAN ve onur konuğu olarak Şenol MOLU  katıldı. Mezunlarla hasbihal programımız, Fen Lisesi mezunlarımızdan yüksek matematikçi Nida MERTTÜRK FİDAN ve Dr. Hatice Kübra DURSUN’ un katılımıyla samimi bir ortamda gerçekleşti.

 

‘‘Mü’minun Suresi’nin Anlamı’’ konulu ödüllü yarışmamız vesilesiyle öğrencilerimiz Kuranı Kerim’in 23.sûresi olan ve baş tarafında bahsedilen müminlerin özellikleri dolayısıyla bu adı almış bulunan Mü’minun suresi hakkında bilgi sahibi oldular. Büyük bir heyecan ortamında geçen yarışmamız sonunda 9B sınıfından Ayşe Ravza FİLİZ, Sevde ERGÜN, Arife Hümeyra BOZ, Hümeyra GÜMÜŞOLUK ile 9AFL sınıfından Sümeyra CEYLAN, Zehra KESKİN ve Zeynep BAYER’den oluşan ekip 1.olarak bu günün anısına hazırlanan ödüllerini aldılar. 2.ve 3. Olan ekiplere de ödülleri verilerek yarışmamız son buldu.

 

Öğrencilerimizin grup olarak öğretmenlerinin desteğiyle hazırladıkları sahne performans sunumlarında  özgün çalışmalar ortaya koydular. Grup birincisi olan 11.sınıf öğrencilerimizden Dilara ÖZDEMİR, Rana KARA, Nur KOYİ, Betül KOÇYİĞİT, Elif Büşra KARACA, Ayşenur KOÇ, Zeynep CANDAN, Erva BALIKÇI, Sena BAYRAM, Sevdanur SALTIK, Asude ÖZÇİNİ ve Enise YILDIZ ödüllerini almaya hak kazandılar.

 

‘‘Kuran ve Sünnet bütünlüğü’’ temalı kamp programımızda en büyük manevi kazancımız ise program başladığı andan itibaren Peygamber Efendimiz sallallahu aleyhi ve selleme getirdiğimiz binlerce salavat oldu. Katılım sertifikalarının verildiği kapanış programında yapılan hesaplamalar sonucunda en çok sayıda salavat okuyan 13 öğrencimiz ödüllerini aldılar.

 

İlmi çalışmaların yanı sıra öğrencilerin bedensel ve ruhsal gelişimlerinin destekleyici spor aktiviteleri, sinema gösterileri, bol ödüllü yarışmalar ile de zenginleştirilen programımız okulumuz din kültürü öğretmenleri tarafından hazırlanmış olup sınıf öğretmenlerimizin büyük desteğiyle gerçekleştirildi.

 

Sabahın ilk ışıklarıyla başlayan çalışmalarımız geç saatlere kadar aynı dinçlik, sevinç ve heyecanla devam etti. Kamp sonunda öğrencilerimiz bir daha buluşmak üzere söz vererek ayrıldılar.